"Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler"
+90 212 691 64 00
+90 212 691 64 30

Digital Signage ile Geleceğin En Etkili Yatırımını Yapın!

Son dönemlerde pek çok yerde bahsi geçen Digital Signage kısaca; her alanda ve sektörde kullanılabilen yeni nesil reklam, yayın, bilgilendirme ve duyuru sistemi olarak adlandırılır. Bu sistem, kurum kuruluş ya da akla gelen diğer tüm alanlarda faaliyet gösteren sektörlere yönelik olarak da uyarlanabilir. Digital Signage sistemi ile internetin var olduğu her bir digital ekranda geniş bir yelpazeye sahip medya içeriklerinin yayılması ve aktarılması hedeflenir.

Birden fazla şubeden ya da tek adresten yönetimi sağlanan sistem aracılığıyla haber, video, resim, rss beslemeleri, Pdf belgeleri, Power Point sunumları, hava durumu, trafik durumu, yol bilgileri, döviz-para bilgileri, flash animasyonlar, uçuş bilgileri, video animasyonları ve internet sayfaları gibi birbirinden farklı içerikler her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara aktarılır. Pek çok farklı içeriği kolay ve pratik bir şekilde geniş bir tüketici kitlesine ulaştıran sistem, reklam verenlerin beklentilerini büyük ölçüde karşılamayı başarıyor.

Digital Signage Kullanımı Yaygınlaşıyor!

Dijital ekranların kullanımı konusunda maddi açıdan çekinceleri olan reklam verenler, maliyetin düşmesi ile bu sistemi daha aktif kullanmaya başlıyor. Bu sayede kullanımı oldukça yaygınlaşan Digital Signage sisteminde donanım ve yazılım maliyetleri için bir kez ödeme yapılırken bir diğer seçenek olan basılı materyal tercihinde ise yapılan her yenileme için ödeme yapılması gerekiyor.

Dijital ekranlar yerine kullanılan basılı materyaller hem para hem de zaman açısından daha maliyetli olduğundan reklam verenleri bu aşamada zor durumda bırakıyor. Ayrıca reklamlardan kısa bir zaman dilimi içerisinde elde edilen gelirin, Digital Signage donanımının maliyetini karşıladığı da görülüyor. Avantajları oldukça fazla olan sistem, metal kullanmayı savunan reklamcıları da yavaş yavaş cezp etmeye başlıyor. Bu yönelmenin en büyük nedeni ise şüphesiz ki içeriklerin zahmetsizce çeşitli lokasyonlara dağıtılması ve kolayca yönetilmesi oluyor.

İçerik Yönetimi Nasıl Olur?

Digital Signage sistemini tercih eden reklamcıların en büyük endişelerinden bir de içerik yönetimin zor olduğu düşüncesidir. Tamamen yersiz olan bu düşünce, reklamcıların gereksiz yere endişe ve korku duymasına neden oluyor. Kullanılan ekran sayısının önemi olmaksızın, içerikleri saniyeler içerisinde düzenleyebilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Düzenlediğiniz ya da yeni oluşturduğunuz tüm içerikleri, dilediğiniz ekranda anında yayınlayabilir veya herhangi bir sorunda yayından kaldırabilirsiniz.

İçerik oluşturmak da son derece kolay olduğundan, fazladan zaman ayırmadan içeriklerinizi oluşturabilir, düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz. Tasarımın yanı sıra dilerseniz hazır şablonlar kullanarak da dakikalar içersinde içerikler oluşturabilirsiniz. Sistemin en avantajlı yönlerinden biri de içerik yönetilmesini bilgisayarın dışında mobil cihazlar ile de yönetilebilmesidir. Bu sistemi; AVM, metro, otobüs durağı, hastane, otel lobileri, okul, spor salonları gibi pek çok alanda kullanabilirsiniz.