"Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler"
+90 212 691 64 00
+90 212 691 64 30

Digital Signage, Corona Virüs Salgınını Azaltmaya Nasıl Yardımcı Olabilir ?

Digital Signage, Corona Virüs Salgınını Azaltmaya Nasıl Yardımcı Olabilir ?

İş dünyası uzaktan çalışma ortamlarına geçerken, Corona virus (COVID-19) salgını gerçekliği yavaş yavaş yerleşmeye başlıyor. Çoğumuz için, başlangıçta basit bir virüs gibi görünen bir şeyin modern dünyamızı nasıl durma noktasına getirdiğini anlamak çok zor.
Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi ve Dünya Sağlık Örgütü, hastalığa karşı bir aşı geliştirmek için taviz vermeden çalışırken, sağlık uzmanları salgını kontrol altına almak için ne yapmamız gerektiği konusunda net konuşuyorlar. Bunu defalarca duyduk: sosyal mesafe ve iyi bir kişisel hijyen. Ancak, sıradan bir kişi, her saat o kadar çok olası bulaşmış yüzeye dokunurken, bu alışkanlıkları değiştirmenin önemini DS ile nasıl vurgulayabiliriz.

 

Farkındalık ve Eğitim
“Tekrar” başarının anahtarıdır. Mesaj daha önce iletilmiş olsa da, sürekli bir hatırlatma, daha etkili şekilde iletmesine yardımcı olur. İl, ilçe ve ülke yönetimleri, halka hem kendilerini korumak hem de yayılmayı durdurmak için ne yapmaları gerektiğini hatırlatan el ilanları dağıtmaya başladı. Ancak, durum o kadar sık değişiyor ki, resmi makamlar bu malzemeleri güncel tutmakta zorlanıyor.

Digital Signage Nasıl bir Rol Oynuyor
Digital Signage sektöründe çalışan bizler, fark yaratmaya yardımcı olmak için eşsiz bir fırsata sahibiz. Bugün, milyonlarca Digital Signage ekranı, tüm dünyadaki halka açık alanları süslüyor; Bu ekranlar, tek merkezden yönetiliyor ve böylece, yayıncılara içeriği her yerden gerçek zamanlı olarak yayınlama imkanı tanıyor.
Kamu alanlarında yer alan çok sayıdaki dijital ekran, Digital Signage’ın televizyon, radyo ve internet benzeri gerçek zamanlı bir yayın platformu haline gelmesini sağladı. Bu ekranların çoğunun arkasındaki yazılım, içerik yayıncılara, mesajları herhangi bir konum veya coğrafi bölge hedefleyerek yayınlama esnekliği sağlıyor.
Dijital Signage sektörünün paydaşları olarak, konu ile ilgili, doğru ve güncellenmiş mesajları gerçek zamanlı olarak iletme gücüne sahibiz. Bu bilgiler, hala çalışan ve üreten işletmeler ve hayatına devam eden halkın kendisini korumak için ne yapması gerektiği konusunda eğitilmesi için yardımcı olabilir.

*kaynak: digitalsignagetoday.com